Prezentowany system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-60 jest nowoczesną konstrukcją firmy ALUPROF SA, wychodzącą naprzeciw życzeniom i wymaganiom naszych klientów: architektów, inwestorów i firm współpracujących. MB-60 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych, itd. Cechą charakterystyczną systemu okienno-drzwiowego MB-60 jest jego ścisłe powiązanie z innymi systemami firmy ALUPROF S.A., szczególnie z systemem okienno-drzwiowym bez przegrody termicznej MB-45.

  • różnorodność funkcji i sposobów otwierania okien, dostosowana do potrzeb użytkowników
  • różne rozwiązania estetyczne, jakie dają okna z ukrytym skrzydłem, wersja o wyglądzie “stalopodobnym” Industrial oraz listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style
  • drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnatrz lub do wewnątrz, dostępne także konstrukcje wielkogabarytowe
  • możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych
  • montaż w zabudowie indywidualnej lub w fasadach aluminiowych
  • estetyczne połączenia z fasadami
  • okna i drzwi antywłamaniowe
  • możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej
  • możliwość znakowania CE

Okna i drzwi systemu MB-60 cechuje niska wartość współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Kolejną cechą systemu MB-60 jest dostosowanie konstrukcji do możliwości zamontowania w niej typowych, wg standardów europejskich, okuć, zamków, zawias. Dzięki temu możliwe jest realizowanie różnych życzeń naszych klientów bez zmiany podstawowej konstrukcji. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 60 mm (ościeżnica), 69 mm (skrzydło),a drzwi odpowiednio: 60 mm i 60 mm . Tak przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu – w przypadku okna i efekt skrzydeł drzwi zlicowanych z ościeżnicą od strony wewnętrznej. Kształtowniki posiadają wyprofilowane rowki o takich wymiarach, aby można było w nich stosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem EURO. W systemie MB-60 montowane są okucia renomowanych firm, takich jak: ROTO, GEZE, Fapim, oraz dobrej jakości polskie (m.in. produkowane w firmie na oddziałach akcesoriów).Okucia te sprawdzone są w trakcie wieloletniej eksploatacji i stale unowocześniane.

Oferujemy możliwość lakierowania wszystkimi rodzajami lakierów proszkowych w całym zakresie palety barw RAL lub NCS. Profile malowane są w technologii proszkowej zapewniającej równomierne pokrycie profili. Ponadto powłoka lakiernicza charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Istotnym walorem prezentowanego systemu jest również możliwość gięcia profili i wykonywania różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.